Ana Sayfa Bankacılık Papara Black Card Nedir?

Papara Black Card Nedir?

265
0
black card

Papara black card, Papara ödeme sistemlerinin kullanıcılarına sunduğu, Mastercard altyapısını kullanan bir karttır. Kısaca papara da dijital cüzdan şeklinde kullandığımız, para gönderip alabildiğimiz, alış verişlerde kullanabildiğimiz bir alt yapıdır.

İçindekiler

Papara Black Card Nedir?

Sadece para biriktirmek veya online alışveriş yapabilmek gibi hizmetlerden yararlanma amacı ile kurulmuş bu sistemin bir ürünüdür. Aynı banka kartları gibi papara ile de para göndermek ve almak mümkündür. Ancak papara bir kredi kartı değildir. Bu nedenle eksi bakiyeye düşülemez. Mevcut bakiyeniz kadar işlem limitiniz vardır. Kişi papara black card içerisine Teknosa, PTT veya ATM’lerden para yükledikten sonra harcama yapabilir. Kart fiziki olarak pos cihazlarında ve sanal olarak online alışverişlerde kullanılabilir. Mastercard alt yapısını kullanır ve bankalar ile anlaşmalıdır.

Papara Black Card Başvuru

Kart başvurusu yapabilmek için öncelikle papara uygulaması indirilmelidir. Papara uygulaması indirildikten sonra gerekli alanlar doldurularak üyelik açılır. Daha sonrasında ise kişi kart başvurusunu hesap içinden yapabilir. Adres bilgisi girilmesi gereklidir. Kart belirttiğiniz adrese yaklaşık 10 iş günü içerisinde teslim edilecektir

Papara Black Card Ücreti

Papara black kart almak için herhangi bir ücret ödenmesine gerek yoktur. Ücretsiz olarak başvuru yapılır, sonrasında kart eve teslim edildiğinde aktifleştirilir.

Papara Black Card Yaş Sınırı

Papara black kart bir kredi kartı olmadığından 18 yaş sınırı gerektirmez. İçerisine ancak nakit para yüklenerek kullanıldığından yaş sınırı 13 olarak belirlenmiştir.

Papara Kart nerelerde geçerlidir?

Papara black kartı Mastercard’ın geçerli olduğu her yurt dışı ve yurt içi satın alımda kullanmak mümkündür. Giyim, kozmetik, elektronik, yemek harcamaları sırasında online veya fiziki olarak pos cihazlarından da geçerli bir karttır. Google play gibi dijital satın alımlar için uygundur. Oyun içi satın alım veya direk uygulama satın alırken kullanabilirsiniz.

black card

Papara Card Güvenilir Mi?

Papara black card özellikleri herhangi bir risk yaratmaya elverişli değildir. Kart başkası tarafından çalınsa dahi içinde bakiye olmadığı taktirde kullanılamaz. Çalınması durumunda bildirmeniz ve yeni kart talep etmek yeterli. Papara maksimum bakiyesi 10 bin TL olduğundan büyük para akışları yapılması da söz konusu değildir.

 Papara bankalar ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından tanınmıştır ve güvenilirdir. Çocuklarının oyun içi satın yapabilmesi için ebeveynleri tarafından gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Çocuklar satın alımı sadece kart içerisine yüklenen bakiye kadar yapabilir. Çocukların sıklıkla yaptığı, yanlışlıkla binlerce liralık satın alım riskinin önüne geçer. Kredi kartı olmayan veya online satın alımlarda bilgi paylaşmak istemeyen bireyler için de uygundur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz