Ana Sayfa Bankacılık IBAN’dan Hesap No Bulma Yöntemi

IBAN’dan Hesap No Bulma Yöntemi

260
0
ibandan hesap no

IBAN’dan hesap numarası bulma yöntemi sayesinde kullanıcılar hesap numaralarını hızlıca öğrenebiliyorlar. Üstelik bu yöntem hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Hesap numarası olarak tanımlanan numara sayesinde birçok işlem yapılabiliyor.

Bankanın kullanıcılara özel tanımladığı bu numara kullanıcılara birçok yerde lazım olabiliyor. Ancak bu numarayı birçok kullanıcı bilemeyebiliyor. İşte bizde bu yüzden yazımızda ibandan hesap no bulma yönteminden bahsetmeye çalışacağız.

Bu yöntemi kullanabilmek için IBAN numaranızı bilmeniz yeterli. Eğer IBAN numaranızı biliyorsanız yazımızdaki işlemleri uygulayarak hesap numarasına ulaşabilirsiniz. Şimdi burada lafı daha fazla uzatmayalım ve IBAN hesap numarası bulma işlemlerine birlikte göz atalım.

Hesap Numarası Nedir?

IBAN’dan hesap numarası bulma anlatımına geçmeden önce hesap numarasının ne olduğuna kısaca değinmek istiyoruz. İlk olarak banka hesap numarasının mobil bankacılık işlemleri dahil birçok işlemde karşınıza çıkabileceğini belirtmemizde fayda var. Örneğin, para gönderirken veya bir ödeme yaparken bu numarayı bilmeniz gerekebiliyor. İşte bu yüzden hesap numaranızı bilmiyorsanız IBAN’dan hesap no bulma yöntemi gibi yöntemlere ihtiyacınız olabiliyor. Birçok işlemde karşınıza çıkabilen hesap numarası bankanız tarafından hesabınıza özel tanımlanan bir numara.

Bir bankada hesap açtırdığınızda otomatik olarak bu numaraya sahip oluyorsunuz. IBAN numarasından öğrenilebilen bu numaranın içerisinde müşteri numarası gibi numaralarda bulunabiliyor.

IBAN’dan Hesap Numarası Bulma Nasıl Yapılır?

Bu kısımda sizlere IBAN’dan hesap numarası bulma işleminden bahsedeceğiz. Yazımızın devamını dikkatli şekilde okuyarak IBAN numarasından hesap numaranızı nasıl bulacağınızı öğrenebilirsiniz.

IBAN ile Hesap Numarası Öğrenme Güncel

IBAN numarasından hesap numaranızı öğrenebilmek için IBAN numarasının son 16 hanesine bakmanız gerekiyor. Yani IBAN numarasının son 16 hanesi sizin hesap numaranız oluyor. Bu son 16 haneyi IBAN numarasından ayırarak hesap numaranıza ulaşabilirsiniz. IBAN’dan hesap numarası bulma basitçe bu şekilde yapılabiliyor.

Bu sistem tek banka için değil tüm banka ve iban numaraları için geçerli bir durumdur. Ancak güncellemelere bağlı olarak kullandığınız bankadan (Ziraatbank, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası) güncel hesap numaranızı isteyerek daha güvenli işlem yapabilirsiniz. Böylece yukarıdaki yazdığımız yöntemle karşılaştırarak teyit edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz